Divadelní Skalička 2019

03. 10. 2019 v 8:00 hodin

Divadelní Skalička 2019

Rok utekl jako voda a 3. října 2019 uspořádal Domov Větrný mlýn již popáté Divadelní Skaličku. Klienti DOZP Olomouckého kraje se těšili, až budou moci vystoupit na jevišti. Ve  skaličské sokolovně se předvedlo 7 souborů amatérských herců a hereček. Všechny na úvod přivítal pan ředitel Němec, mezi hosty byla starostka Skaličky paní Kočnarová a pedagogičtí pracovníci DOZP. Programem provázela jako každoročně paní Pavelková.
Zahájení se ujali místní z Domova Větrný mlýn. Vtipnou pohádkou „Mach a Šebestová na výletě“ rozesmáli publikum. Po žácích z 3. B se na pódiu, coby „Na mravenčí pasece“ proháněli mravenečci, rovněž klientky DVM Skalička. Po jejich ladném hemžení následovalo vážnější téma na motivy pohádky Oscara Wilde „Šťastný princ“ v podání chlapců z Dřevohostic. Mít dobré srdce je víc než zlato a drahé kamení. Děvčata z Rokytnice při „tanci plném čar a kouzel“ přišla na to, že nejkrásnější na světě je Láska. Břišní tanečnice z Jeseníku za doprovodu bubeníka roztleskaly a rozvlnily sál. Pozornost si získala obratnou manipulací s obručemi jedna z tanečnic. Ekologické téma nastolili PIVODI z Litovle. Jejich vtipné i emotivní vystoupení nám chtělo říct, že je nutné se zamyslet nad svým chováním vůči přírodě a Matičce Zemi, že je nejvyšší čas ji chránit, neubližovat, neplýtvat, třídit odpad. Zde je na místě zmínit, že pořadatelé letos akci připravovali se záměrem co nejmenší ekologické zátěže. Všude, kde to šlo, jsme místo plastů používali papír. Jídlo jsme servírovali na papírových táccích, nápoje a kávu v papírových kelímcích s dřevěnými míchátky. Při účasti téměř 150 osob máme dobrý pocit z toho, že odpad, který jsme vytvořili, je šetrný k životnímu prostředí.
Jako poslední vystoupili klienti olomouckého Klíče, kteří s „Divadlem My“ sehráli představení „Mít svůj sen“, hra barev, hudby a fantazie.
Všichni účinkující si za své snažení zasloužili veliký potlesk. Následoval výborný oběd a po něm jsme si při kafíčku a zákusku vzájemně sdělovali dojmy. Každá výprava si odvezla domů pamětní plaketu. Samozřejmě, že na závěr tohoto krásného dopoledne nemohla chybět diskotéka. Stala se takovou „zlatou tečkou za tím dnešním programem“. Za rok, budeme-li mít štěstí a chuť, se opět společně setkáme. Už teď přemýšlíme, čím ostatní pobavíme.
top