Tvořivé dílny


Klientky DVM v rámci sebeobsluhy a aktivizačních činností navštěvují v pracovní dny dílny v areálu Domova. Zapojují se zde do výroby různých dárkových předmětů, tvoří pod vedením pracovníka v sociálních službách podle svých individuálních možností a schopností. Klientky s nižší mírou podpory docházejí do dílen keramické a textilně výtvarné. Klientky s vyšší mírou podpory se realizují v dílně ručních prací. Výrobky z dílen vystavujeme na veřejnosti nebo nabízíme za dobrovolné dary na jarmarcích v okolí.

Výtvarná dílna

V textilně výtvarné dílně se pracuje převážně s textilem a drobným materiálem. Klientky zde vyšívají, některé háčkují, malují na textil, batikují, navlékají korálky a podobně, jejich prostřednictvím vznikají originální tašky, trička, polštáře a různé dekorace.
 

Dílna ručních prací

V dílně ručních prací jde hlavně o smysluplné využití času klientek s vyšší mírou podpory, věnují se zde převážně kreslení, malování, práci s papírem a přírodninami.
 

Keramická dílna

V keramické dílně vznikají předměty z hlíny, např. obrázky, svícny, květináče a různé plastiky. V této dílně také klientky pletou košíky z pedigu.
 
top